Lampy jako ważny element wystroju wnętrz.

Meble są podstawowym elementem wystroju wnętrz. Oczywiście bardzo ważną rolę pełni kolorystyka ścian i podłogi. Akcentem, który dopełnia całości jest oświetlenie. Pełni ono rolę podwójną, bo z jednej strony wygląd lampy musi odpowiadać wizji całości. Z drugiej zaś strony światło po zapadnięciu zmroku staje się częścią aranżacji wnętrza. Ma ono obok swojej podstawowej funkcji użytkowej znaczenie w dekoracji pomieszczeń.

Wnętrza nowoczesne to przede wszystkim lampy żyrandole nowoczesne. Ciekawie zaprojektowane mogą mieć naprawdę niecodzienny wygląd. Zresztą światowej sławy designerzy tworzą swoje projekty lamp jako dzieła sztuki. Są również wnętrza, które wymagać będą nieco innego oświetlenia. Wnętrza urządzone w stylu retro czy klasycznym skupią się przede wszystkim na lampach zabytkowych. Pasjonaci i kolekcjonerzy antyków ozdabiają swoje mieszkania właśnie takimi lampami i żyrandolami, które są bardzo stare. Te bardziej zadbane podnoszą znacznie wartość całej kolekcji lamp.

Należy tu oczywiście wspomnieć o lampach luksusowych. Te z kolei mogą zarówno swym wyglądem przypominać nowoczesny design. Mogą być również stylizowane na styl retro czy klasyczny. Najważniejszy jest materiał, z którego te lampy zostały wykonane. Mogą być one bowiem wykonane nawet ze srebra czy złota i drogocennych kamieni. Lampy luksusowe to nie tylko żyrandole, ale również lampy wiszące czy też stojące.

Na szczęście oferta producentów oświetlenia jest dziś na tyle bogata, że można naprawdę znaleźć wyjątkowe lampy w każdym przedziale cenowym.